ברכותיי!
הגעת ליום החשוב.
היום בו נפל לך האסימון- (או שהיא הפילה אותו..) והבנת שהגיע הזמן.
אבל… איך בוחרים לה טבעת? חשוב להתכונן בהתאם, בעיקר כיוון שזהו תכשיט היוקרה האמיתי הראשון- שלך, וגם שלה.
עקוב אחר 5 השלבים שלנו – ואתה מסודר >>

קבע תקציב-

תקציב בסיס- כזה שיהיה באיזור הנוחות שלך, שלא תרגיש מאויים ממנו, ויהיה ריאלי. יחד עם זאת, חשוב שהבחורה שלך תרגיש שהשקעת וחשבת עליה, שלא התפשרת או חסכת במעמד המרגש. זה תכשיט שהיא תענוד כל בחיים.
שים לב- שכמעט בכל חווית קניה מתחילות להפתח העיניים ורוצים עוד ועוד. בטבעת אירוסין זה עלול להיות אינסופי- במיוחד כשמדובר בקניה עבור אהובתך, מה שנקרא- קניה רגשית. תהיה מוכן לחריגות בתקציב במידה ותרצה להוסיף אבני צד, להגדיל את היהלום המרכזי, או לשדרג את הבחירה המקורית שלך.

מחקר מקדים על הסגנון שלה-

כדאי שתציץ כדי לקבל מושג. מה היא עונדת ביום יום, ומה יש לה בקופסאת התכשיטים. טבעות וינטאג׳ או דברים יותר גיאומטריים? זהב צהוב או לבן? דברים עדינים או בעלי נוכחות? כל הידע הזה יעזור לנו מאוד אח״כ בשלב עיצוב הטבעת.
תבחר מבעוד מועד מישהי אחת להתייעץ איתה. בעדיפות מישהי שמכירה אותה טוב ותדע לייעץ בהחלטות העיצוביות. זכור- כשהיה ריבוי יועצים הבלבול גדל.
תבחר מעצבת שאצלה היא כבר קנתה בעבר, או שהטלפון שלה מלא בתמונות מסך של התכשיטים שלה – זו בחירה בטוחה, אחת שהיא תתלהב ממנה (וממך).

עבודת הכנה ולמידה על יהלומים-

אז איך בוחרים יהלום מרכזי נכון – לה – מבחינת פרופורציות, ולך- מבחינת תקציב? צורת היהלום.. משקל.. קראטורת זהב.. קראט יהלומים (ומה ההבדל??) צבע מול ניקיון… תעודה גמולודית..
התבלבלת? אני מבינה אותך.
יש ביהלומים ארבעה פרמטרים שקובעים את עלותו: חיתוך היהלום, צבע היהלום, ניקיון היהלום, ומה שקובע את גודלו- משקל היהלום (קראט). תמיד אפשר לשחק עם הפרמטרים כדי שהיהלום יתכנס גם לתקציב וגם לסגנון שהבחורה שלך מפנטזת עליו.
חשוב מאוד לקנות את הטבעת אצל מישהו מוסמך, בעל ידע מקסים ואהבה גדולה למקצוע. מישהו שמשדבר אמינות ושקיפות. זכור שזהו רק תחילתו של ה״רומן״, במידה ויהיו תיקונים תוכל לחזור בזרועות פתוחות. מוזמן להגיע אלי לפגישה אישית בה נעשה סדר במושגי הבסיס שאתה חייב להכיר, וניקח את התקציב שלך ונמקסם אותו.

כלל האצבע ב YAMA-

יש כל מיני סגנונות. הכל אפשרי. במעמד הקניה הראשונה שלך ושךה- שך תכשיט יוקרה, ראשית, תחליט בין טבעת עם אבן מרכזית אחת, מול טבעת עם אבני צד.
לרוב, אבן מרכזית אחת, בה יושקע רוב התקציב- היא ההחלטה הנבונה, שאייעץ לרוב לקוחותיי, תחת תקציב מוגבל. בחירת טבעת בה אבן מרכזית אחת, יפה ופרופורציונלית, משובצת בטבעת עדינה, עדיפה מגיבוב של מספר קטנות שאמנם מגיעות למשקל גבוהה יותר בטוטאל, אבל לא ממש מצדיקות את המחיר.
תמיד ניתן לעצב את הטבעת מחדש ולהוסיף אבני צד בהמשך (במהלך אירועים מרגשים כמו ימי נישואין, לידה וכד)- אך האבן המרכזית תצעד איתכם הלאה עוד שנים רבות.

לא משנה כמה תהנה מהתהליך – תקנה לה מה שהיא רוצה-

לא אחת אני פוגשת גברים שמתרגשים מריבוי האופציות (ובצדק). אבל אל תשכח- לאישה שלך יש סגנון וציפייה, והיא באמת תתבאס אם לא תגשים את הפנטזיה שלה.
איך אדע מאיפה להתחיל?
סקר השוק מאוד חשוב. רצוי לעשות אותו אונליין לחסכון בזמן ומניעת בלבול. ככל שתבקר ביותר חנויות- הבלבול יגדל, וכנראה גם יתרחק ממה שהיא באמת רוצה. תפקוד חנויות ששמעת אותה מדברת עליהן עם חברות, או שולחת להן צילומי מסך, או חנויות מהן רכשה כבר בעבר והחויה היתה מוצלחת. תרכוש בעסק שהיא תתלהב שהגעת אליו ובחרת בו.

איך אדע מה מידת האצבע שלה?
הכנתי עבורך דף מדידה פשוט להורדה והדפסה בלינק הבא. (דף פשוט שיש להדפיס, לחכות שהיא תכנס למקלחת, למדוד, ולהשמיד)
הצעתי, היא לא אהבה את הטבעת. מה עושים?
כל תהליך העיצוב נעשה בקשב רב ובהתבוננות בגוזתך גם מבלי שהיא תדע. התכשיט מעוצב עבורה- לפני הכל. במידה והצעת, והיא לא אהבה, ניתן להחליף לכל אחת מהטבעות האחרות שבמלאי שלנו, כל שתתאים לזוגתך באופן מושלם.